24670 43405

ανακοινωσεις

Έναρξη Μαθημάτων

Έναρξη Μαθημάτων 14 Σεπτεμβρίου 2018

Πολύ συμφέρουσες τιμές για όλες τις τάξεις!

Πληροφορίες - Εγγραφές καθημερινά

Ώρες λειτουργίας γραμματείας 10:00 - 13:00 & 17:00 - 19:00

Στοχεύουμε ψηλά!

3 στους 5 Μελλοντικούς Ιατρούς στο Άργος Ορεστικό πέρασαν από το Πολυφροντιστήριο

Ζήδρου Μαρία (Στρατιωτική Ιατρική Θεσ/νικης)

Αλεξοπούλου Γεωργία (Ιατρική Θεσ/νικης)

Παπαδοπούλου Ευανθία (Οδοντιατρική Θεσ/νικης)

Πολλά συγχαρητήρια!

Αποτελέσματα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018

96% Επιτυχία στις Φετινές Εξετάσεις!

73% σε ΑΕΙ.

27% σε ΤΕΙ.

Μπράβο παιδιά!

Οι επιτυχόντες του Πολυφροντιστηρίου για τη σχολική χρονιά 2017 - 2018

Το Πολυφροντιστήριο Άργους Ορεστικού συγχαίρει τους μαθητές του για την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣΤΜΗΜΑ
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΕΝΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ ΖΩΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ (ΑΓΡΙΝΙΟ)
ΖΗΔΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΟ (ΣΣΑΣ) ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΖΗΣΗ ΕΛΕΝΗ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΤΕΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΩΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ & ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ (ΚΑΡΔΙΤΣΑ) ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΧΑΣΙΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΔΑΤΣΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΕΣ)
ΙΒΑΝΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΠΑΠΠΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ & ΔΙΕΡΜΗΝΕΙΑΣ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΤΖΟΥΜΑΚΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ (ΚΟΡΙΝΘΟΣ)
ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ) - ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘ/ΚΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) - ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘ/ΚΩΝ
ΓΚΟΥΖΓΚΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΔΑΣΟΛΟΓΙΑΣ & ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΖΩΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ (ΑΘΗΝΑ)
ΚΥΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΛΙΑΝΤΖΗΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) TEI ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΜΑΤΣΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΤΕΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΠΑΡΙΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΛΑΜΙΑ) ΤΕΙ ΣΤ. ΕΛΛΑΔΑΣ
ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΔΑΣΟΛΟΓΙΑΣ & ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΔΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΖΩΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΩΝ (ΘΕΣ/ΚΗ) - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧ/ΣΕΩΝ & ΕΠΙΧ/ΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΤΕΙ ΘΕΣ/ΚΗ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΛΕΥΚΑΔΑ) - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
ΧΑΡΙΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ) ΤΕΙ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΧΑΤΖΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ (ΦΛΩΡΙΝΑ)
ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΓΕΩΠΟΝΩΝ (ΦΛΩΡΙΝΑ) ΤΕΙ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΔΟΥΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Οι επιτυχόντες του Πολυφροντιστηρίου για τη σχολική χρονιά 2016 - 2017

Το Πολυφροντιστήριο Άργους Ορεστικού συγχαίρει τους μαθητές του για την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣΤΜΗΜΑ
ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΑΣΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ)
ΑΔΑΜ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΧΩΡΟΤΑΞΙΑΣ, ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ & ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (ΑΘΗΝΑ)
ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΣΥΜΕΛΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΓΕΩΠΟΝΩΝ (ΦΛΩΡΙΝΑ) ΤΕΙ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΖΕΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ( ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΖΕΚΑ ΓΚΡΕΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ & ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ Τ.Ε & ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε (ΚΑΒΑΛΑ)
ΖΗΔΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΧΗΜΕΙΑΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΖΗΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (Σ.Μ.Υ) - ΣΩΜΑΤΑ
ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ ΔΑΣΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ)
ΚΩΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΑΣΟΛΟΓΙΑΣ & ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΛΙΟΚΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΑΓΡΙΝΙΟ)
ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΜΕΛΛΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ ΧΗΜΕΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΜΗΣΙΑΔΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΝΤΙΡΡΥΠΑΝΣΗΣ Τ.Ε (ΚΟΖΑΝΗ) - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΝΤΙΡΡΥΠΑΝΣΗΣ Τ.Ε
ΜΠΙΖΙΟΥ ΦΑΝΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΜΠΟΥΡΝΟΥΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΝΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ (ΦΛΩΡΙΝΑ)
ΝΙΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ (ΣΣΕ) - ΟΠΛΑ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΤΡΙΠΟΛΗ)
ΧΑΣΙΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΒΟΛΟΣ)

Έναρξη Μαθημάτων

Έναρξη Μαθημάτων 15 Σεπτεμβρίου 2017

Νέες πολύ συμφέρουσες τιμές για τις τάξεις του Γυμνασίου!

Πληροφορίες - Εγγραφές καθημερινά

Ώρες λειτουργίας γραμματείας 10:00 - 13:00 & 17:00 - 19:00

Αποτελέσματα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2017

95% Επιτυχία στις Φετινές Εξετάσεις!

87% σε ΑΕΙ.

13% σε ΤΕΙ.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!

Οι επιτυχόντες του Πολυφροντιστηρίου για τη σχολική χρονιά 2015 - 2016

Το Πολυφροντιστήριο Άργους Ορεστικού συγχαίρει τους μαθητές του για την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣΤΜΗΜΑ
ΑΖΕΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΘΩΜΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΓΚΟΣΔΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ Τ. Ε. (ΧΑΛΚΙΔΑ)
ΓΟΝΑΛΑΚΗ ΛΑΟΥΡΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΞΑΝΘΗ)
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΕΧΝΩΝ ΗΧΟΥ & ΕΙΚΟΝΑΣ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΗΛΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΗΛΙΑΔΟΥ ΕΛΛΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΙΜΠΡΑΧΙΜΑ ΕΙΡΗΝΗ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ)
ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ)
ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΜΑΤΣΙΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ)
ΝΑΤΣΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗ (ΛΑΜΙΑ)
ΝΙΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΣΑΜΟΣ)
ΠΛΙΑΚΑ ΕΛΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΠΡΙΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΣΙΩΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΣΑΜΟΣ) - ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ - ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
ΤΑΦΑΪ ΤΖΕΝΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΧΑΣΑΠΗ ΟΛΓΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΧΡΗΣΤΟΥ ΟΡΦΕΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ)
ΠΑΤΡΙΚΙΟΥ ΣΤΕΛΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΚΑΣΤΑΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ - ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) - ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
ΜΠΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ. Ε. (ΛΑΡΙΣΑ)
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ Τ. Ε. ΚΟΖΑΝΗ - ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΑΘΗΝΑ)
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΑΡΘΑ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ)
ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΜΑΡΘΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΚΑΒΑΛΑ)

2ος κύκλος προετοιμασίας για την Α', Β' και Γ' Λυκείου

Η καλοκαιρινή προετοιμασία αρχίζει την Δευτέρα 18/08/2014 με εντατικούς ρυθμούς

Πληροφορίες - Εγγραφές απο Τετάρτη 6 Αυγούστου

Ώρες λειτουργίας γραμματείας 10:00 - 14:00 & 17:00 - 19:00 και Σάββατο 10:30 - 13:30

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ

Δευτέρα 30 Ιουνίου 2014

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Η εκπαιδευτική μεταρρύθμιση είναι πλέον γεγονός στην παιδεία. Για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση θα μετράει και ο μέσος όρος των βαθμών των τριών τάξεων του λυκείου.

Οι μαθητές της Α’ Λυκείου εγκαινιάζουν το νέο σύστημα εισαγωγής στα ΑΕΙ και ΤΕΙ. Για παράδειγμα η βαθμολογία για την Α’ τάξη συμμετέχει κατά 20% στη διαμόρφωση του 5ου βαθμού (Βαθμός Προαγωγής και Απόλυσης) για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, εκτός από το βαθμό στα 4 Πανελλαδικά Εξεταζόμενα Μαθήματα.

Είναι αυξημένες, λοιπόν οι απαιτήσεις του 'Νέου Λυκείου' στους μαθητές. Η εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι μια διαδικασία συνεχής (εξετάσεις από την Α’ Λυκείου) που απαιτεί περισσότερη προσπάθεια, επιμέλεια σε όλα τα μαθήματα, βαθιά γνώση και εμπέδωση της ύλης και προγραμματισμό.

Κατανοώντας τον προβληματισμό και την ανησυχία σας θα θέλαμε να συζητήσουμε μαζί σας και να σας ενημερώσουμε για τις νέες αλλαγές, ώστε να μπορέσουμε μαζί να προσφέρουμε κάθε δυνατή βοήθεια και στήριξη στον αγώνα των παιδιών μας.

Σας προσκαλούμε στο χώρο του φροντιστηρίου.

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ: Σάββατο 10 Μαΐου 18:00μμ

Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ: Κυριακή 11 Μαΐου 11:00πμ

Προγράμματα πανελλαδικών εξετάσεων 2014

Α' Λυκείου - Τρόπος διεξαγωγής των γραπτών προαγωγικών εξετάσεων στην Άλγεβρα και Γεωμετρία

Οι γραπτές προαγωγικές εξετάσεις στην Άλγεβρα και Γεωμετρία γίνονται ως εξής:

  • 1. Στους μαθητές δίνονται τέσσερα (4) θέματα από την εξεταστέα ύλη, με τα οποία ελέγχεται:
    • η γνώση εννοιών και ορολογίας
    • η δυνατότητα αναπαραγωγής γνωστικών στοιχείων
    • η ικανότητα εκτέλεσης γνωστών αλγορίθμων
    • η ικανότητα του μαθητή να αναλύει, να συνθέτει και να επεξεργάζεται δημιουργικά ένα δεδομένο υλικό, καθώς και
    • η ικανότητα επιλογής και εφαρμογής κατάλληλης μεθόδου.
  •  
  • 2. Τα τέσσερα θέματα που δίνονται στους μαθητές διαρθρώνονται ως εξής:
    •  
    • α. Το πρώτο θέμα αποτελείται από δύο μέρη:
      • Το πρώτο μέρος περιέχει πέντε (05) ερωτήσεις αντικειμενικού τύπου (πολλαπλής επιλογής, Σωστού – Λάθους, αντιστοίχισης) με τις οποίες ελέγχεται η γνώση και η κατανόηση των βασικών εννοιών και των σπουδαιότερων συμπερασμάτων της θεωρίας σε όσο το δυνατόν ευρύτερη έκταση της εξεταστέας ύλης.
      • Στο δεύτερο μέρος ζητείται η απόδειξη μιας απλής πρότασης (ιδιότητας, λήμματος, θεωρήματος ή πορίσματος), που είναι αποδεδειγμένη στο σχολικό εγχειρίδιο.
    •  
    • β. Το δεύτερο θέμα αποτελείται από μια άσκηση που είναι εφαρμογή ορισμών, αλγορίθμων ή προτάσεων (ιδιοτήτων, θεωρημάτων, πορισμάτων).
    •  
    • γ. Το τρίτο θέμα αποτελείται από μια άσκηση που απαιτεί από τον μαθητή ικανότητα συνδυασμού και σύνθεσης εννοιών και αποδεικτικών ή υπολογιστικών διαδικασιών.
    •  
    • δ. Το τέταρτο θέμα αποτελείται από μια άσκηση ή ένα πρόβλημα που η λύση του απαιτεί από τον μαθητή ικανότητες συνδυασμού και σύνθεσης γνώσεων, αλλά και την ανάληψη πρωτοβουλιών για την ανάπτυξη στρατηγικών επίλυσης του.
    •  
    • Το δεύτερο, τρίτο και τέταρτο θέμα μπορούν να αναλύονται σε επιμέρους ερωτήματα που διευκολύνουν τον μαθητή στη λύση.
    •  
  • 3. Η βαθμολογία κατανέμεται ανά εικοσιπέντε (25) μονάδες στο καθένα από τα τέσσερα (4) θέματα. Ειδικότερα:
    • στο πρώτο θέμα το πρώτο μέρος βαθμολογείται με δέκα (10) μονάδες, ενώ το δεύτερο μέρος βαθμολογείται με δεκαπέντε (15) μονάδες.
    • Στο δεύτερο, τρίτο και τέταρτο θέμα η κατανομή της βαθμολογίας στα επιμέρους ερωτήματα μπορεί να διαφοροποιείται ανάλογα με το βαθμό δυσκολίας τους και καθορίζεται στη διατύπωση των θεμάτων.
  •  
  • 4. Το δεύτερο και το τέταρτο θέμα λαμβάνονται με κλήρωση από την τράπεζα θεμάτων, ενώ το πρώτο και το τρίτο θέμα επιλέγονται από τους διδάσκοντες (ή τον διδάσκοντα) το μάθημα καθηγητές.

Εξεταστέα ύλη Άλγεβρας Α' Λυκείου

Εισαγωγικό κεφάλαιο

  • Ε.2 Σύνολα

Κεφ. 1ο: Πιθανότητες

  • 1.1 Δειγματικός Χώρος - Ενδεχόμενα
  • 1.2 Έννοια της Πιθανότητας (εκτός της υποπαραγράφου "Αξιωματικός Ορισμός Πιθανότητας")

Κεφ. 2ο: Οι πραγματικοί Αριθμοί

  • 2.1 Οι πράξεις και οι Ιδιότητες τους
  • 2.2 Διάταξη Πραγματικών Αριθμών (εκτός της απόδειξης της ιδιότητας 4)
  • 2.3 Απόλυτη Τιμή Πραγματικού Αριθμού
  • 2.4 Ρίζες Πραγματικών Αριθμών (εκτός των αποδείξεων των ιδιοτήτων 3 και 4)

Κεφ. 3ο: Εξισώσεις

  • 3.1 Εξισώσεις 1ου βαθμού
  • 3.2 Η εξίσωση xv = α
  • 3.3 Εξισώσεις 2ου βαθμού

Κεφ. 4ο: Ανισώσεις

  • 4.1 Ανισώσεις 1ου βαθμού
  • 4.2 Ανισώσεις 2ου βαθμού

Κεφ. 5ο: Πρόοδοι

  • 5.1 Ακολουθίες
  • 5.2 Αριθμητική πρόοδος (εκτός της απόδειξης για το Sv)
  • 5.3 Γεωμετρική πρόοδος (εκτός της απόδειξης για το Sv)

Κεφ. 6ο: Βασικές Έννοιες των συναρτήσεων

  • 6.1 Η έννοια της Συνάρτησης
  • 6.2 Γραφική Παράσταση Συνάρτησης (εκτός της υποπαραγράφου "Απόσταση σημείων")
  • 6.3 Η συνάρτηση f(x) = αx + β (εκτός της κλίσης ευθείας ως λόγος μεταβολής)

Γ' Λυκείου - Διαγωνίσματα Μαρτίου

Βιολογία (κατεύθυνσης): 01/03/2014, 15:00μμ

Νεοελληνική Λογοτεχνία: 09/03/2014, 10:00πμ

Φυσική: 09/03/2014, 10:00πμ

Ιστορία: 16/03/2014, 11:00πμ

Ανάπτυξη Εφαρμογών: 16/03/2014, 11:00πμ

Αρχαία Ελληνικά: 23/03/2014, 10:00πμ

Αρχές Οικονομικής Θεωρίας: 23/03/2014, 10:00πμ

Χημεία: 23/03/2014, 10:00πμ

Έκθεση: 30/03/2014, 10:00πμ

Β’ Λυκείου - Διαγωνίσματα Μαρτίου

Φυσική: 09/03/2014, 10:00πμ

Μαθηματικά (κατεύθυνσης): 16/03/2014, 11:00πμ

Αρχαία Ελληνικά: 23/03/2014, 10:00πμ

Χημεία: 23/03/2014, 10:00πμ

Έκθεση: 30/03/2014, 10:00πμ

Α' Λυκειου - Διαγωνίσματα Μαρτίου

Φυσική: 16/03/2014, 11:00πμ

Χημεία: 23/03/2014, 10:00πμ

Έκθεση: 30/03/2014, 10:00πμ

Πήγες Πολυφροντιστήριο; Εγραψες!